All filters
Make a fashionable appearance at the next party with this 0.2 carat diamond ring highlighting the beauty of bonds. The sleek design will not only complement your casual attire but also makes an excellent gifting option for someone special.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000694745 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | I-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,909 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,343 |
| Total Price | ₹46,107 |