All filters
Shaped with elegant curves and an open silhouette, this two-tone diamond ring reflects classic design sensibilities in warm gold. Delicate sparkling accents lend a quiet glow, making it ideal to slip into your everyday wear effortlessly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000860230 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,680 |
| Making Charge | ₹7,006 |
| GST (3%) | ₹1,356 |
| Total Price | ₹46,535 |