All filters
This elegant ring features a 0.08 carat princess-cut diamond, celebrated for its brilliance and fire. Set in 18K yellow gold, it€™s a perfect balance of modern design and classic appeal.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000798115 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,898 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,570 |
| Total Price | ₹53,902 |