All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹69,516You save - ₹8,292
You are lucky to get a hug from nature by choosing jewellery with a floral pattern. These 0.4 carat diamond studs have an intricate design in 14K rose gold to bring more joy to your life and make you look glamorous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511523 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹24,808(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,177 |
| Making Charge | ₹1,455 |
| GST (3%) | ₹1,784 |
| Total Price | ₹61,224 |