All filters
Embrace the epitome of style with these classic diamond round halo studs. Set with 0.34 carat sparkling diamonds and crafted in radiant 14K yellow gold, their timeless design offers versatility for both everyday wear and special occasions. A symbol of refined elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000725361 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.6 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹22,449(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,300 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹1,809 |
| Total Price | ₹62,093 |