All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹60,055You save - ₹7,288
We all like rain and love it when the drops fall on our faces. The three circular patterns in different dimensions add to the glow of these 0.31 carat diamond studs in 14K rose gold. The design looks very propitious when you adorn them.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511511 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹24,022(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,805 |
| Making Charge | ₹1,403 |
| GST (3%) | ₹1,537 |
| Total Price | ₹52,767 |