All filters
These dual-tone diamond drops feature interlinked circular forms and a softly dangling accent that catches the light with ease. Balanced, refined, and versatile, they pair effortlessly with workwear, fluid sarees, or evening dresses, perfect for everyday and elevated looks alike.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667438 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹17,268(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,640 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,457 |
| Total Price | ₹50,015 |