All filters
Quality attracts quality. This gorgeously crafted peacock ring is not only designed by its own sculpture, but it's also designed by its accuracy and with worthiness. Get a colorful personality by wearing a colorful jewel. This ring is the best which will give you the charming touch at your official event, at parties, and at your family functions. It can be worn with a gown and dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000541087 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹35,141(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,873 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹1,967 |
| Total Price | ₹67,522 |