All filters
Highlight your feminine beauty by flaunting these mesmerizing diamond studs encrusted with 0.33 carat diamonds in 18K gold and let everyone appreciate the wonders of your beauty. There is a bow motif in gold at the top and a wavy circular pattern encrusted with diamonds below it.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662102 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹46,269(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,346 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹2,502 |
| Total Price | ₹85,891 |