All filters
This chocolate cupcake inspired diamond pendant crafted in rose gold with enhanced diamonds will be the right piece of jewellery for your child. Present this minimalist diamond pendant to your kid and let them feel lucky. Wear this with matching earrings available in our collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151910 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,445 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹786 |
| Total Price | ₹26,986 |