All filters
This chocolate cupcake shaped 0.09 carat diamond studs in 18K rose gold will boost the beauty of your child. This time let your child fulfil her hunger for beautiful jewellery with unique designs. Present these minimalist diamond studs and let your kid feel lucky.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTT-D000151912 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,049 |
| Total Price | ₹36,011 |