All filters
We all are very well known for the incredible stuff all over the world. This rose gold diamond pendant has been crafted by the uniqueness of Chinese fans which is as cute as beautiful. Adorn this pendant with any event wear to look flawless.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000360483 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,526 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,498 |
| Total Price | ₹51,429 |