All filters
Inspired by the perfection of triangular patterns, this 0.33 carat diamond bracelet is designed with similar motifs. The sleek design renders it a charismatic charm, making this piece of jewellery in 14K rose gold ideal to be worn with your contemporary attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000683194 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.91 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹76,929(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹16,882 |
| GST (3%) | ₹3,632 |
| Total Price | ₹1,24,668 |