All filters
The magical spell of these diamond studs will create the right impression on everyone around you with 0.07 carat diamonds encrusted in 18K gold. The sleek triangular pattern has a high sheen with a shining path of diamonds acting like a bridge within the pattern.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000638206 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,990 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹989 |
| Total Price | ₹33,936 |