All filters
Glow with the geometrical charm of these 0.17 carat diamond studs designed with two triangular patterns in 18K gold. Add a sprinkle of glow to your mundane days with these fashionable studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646190 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,280 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,284 |
| Total Price | ₹44,071 |