All filters
Let your confidence stand firm as the tower with these 0.46 carat diamond studs resembling the same. Choose these brilliant earrings crafted in 18K gold as your daily accessory of choice and you won't ever feel under-dressed.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000686891 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,607 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹2,662 |
| Total Price | ₹91,381 |