All filters
Spread love wherever you go with this 0.26 carat diamond pendant crafted in 18K gold and designed with two heart motifs in different dimensions. The spherical diamond in the centre makes it perfect for occasions, both big and small.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000681169 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,078 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,657 |
| Total Price | ₹56,863 |