All filters
Beautifully crafted with lotus and swan motifs, this 0.29 carat diamond ring represents love and spiritual enlightenment. The ceramic work in 18K rose gold will express your individuality with a touch of style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000686657 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,499 |
| Ceramic | ₹180 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,974 |
| Total Price | ₹67,765 |