All filters
Let your jewellery introduce you even before you speak with these 0.47 carat diamond studs crafted with a modern design. The abstract pattern adds to the shine of 18K rose gold so you can sport these earrings every day of the week.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000686894 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.52 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,818 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,828 |
| Total Price | ₹97,080 |