All filters
Open some new windows in your life by flaunting these stylish rectangular 0.15 carat diamond studs with a similar design in 18K gold. Nothing attracts attention better than these impressive diamond studs with numerous diamonds studded in an L pattern. Give your knee-length dress a quirky update with these charming diamond studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659227 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,183 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,235 |
| Total Price | ₹42,375 |