All filters
Add a touch of sparkle to your everyday look with this exquisite diamond ring designed for modern women who want their jewellery to be simple and stylish. Though you are beautiful just the way you are, this diamond ring with a wavy path studded with diamonds will add to your glow. Even the path in rose gold has a beautiful encircling design to make this trendy diamond ring look unique.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642167 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,476 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,643 |
| Total Price | ₹56,379 |