All filters
If you need some peace and happiness in your life, include some Monstera plants in your room which reduce noise pollution. These gleaming 0.2 carat diamond drop earrings in 14K gold resembling the same will avoid such chaotic look and bring the magical look in you that you always deserve. The diamonds dangling at the bottom add to its sheen.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000658780 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹30,392(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,653 |
| Total Price | ₹56,753 |