All filters
This 0.68 carat diamond haathphool bracelet is crafted in 14K rose gold to infuse your style with an extra touch of brilliance. The infinity pattern makes it ideal for today's woman who cherishes her heritage.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000753182 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.68 carat
|
| Gold Value | ₹40,839(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹56,265 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹3,242 |
| Total Price | ₹1,11,288 |