All filters
Reflecting a woman's innate ability to lead with grace, this 0.34 carat diamond chain pendant is crafted in 14K gold with a meticulously crafted queen bee motif. This accessory will complete your everyday look with the beauty of feminine resilience.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000721185 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹34,191(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,920 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,203 |
| Total Price | ₹75,621 |