All filters
Add a touch of whimsical charm with this dainty diamond wristlet. Showcasing 0.44 carat delicate diamonds set in romantic 14K rose gold, this petite piece catches the light with every movement. Its subtle sparkle and refined design make it a perfect accessory for both casual and elegant occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DWL-D000814907 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹12,951(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,960 |
| Making Charge | ₹5,138 |
| GST (3%) | ₹1,652 |
| Total Price | ₹56,701 |