All filters
Every beautiful piece of jewellery by Senco highlights the swirl and swing of unique designs as they entangle with the craftsmanship of our karigars. These sparkling diamond studs have a cubical charm with 0.25 carat diamonds encrusted in 18K gold to match your contemporary style. Accentuate the beauty of your regular tees and jeans with these cubical diamond studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000494516 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,042 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,536 |
| Total Price | ₹52,706 |