All filters
Express your love for unique jewellery with this fashionable diamond pendant encrusted with 0.22 carat diamonds in 18K gold. The unique style of the chain pendant is accentuated with sparking diamonds and will make heads turn in admiration.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000686734 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,878 |
| Total Price | ₹64,462 |