All filters
Every woman admires her own jewelry and when she admires she owes a mass product. This rose gold diamond enriched ring is here to glamorous her. This ring is the beautiful jewelry guide that will give you the shining touch at your workplace, at parties, and at your family functions. It can be worn with the gown, formal wear, and saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000541459 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.19 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.92 carat
|
| Gold Value | ₹35,311(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹82,060 |
| Making Charge | ₹7,672 |
| GST (3%) | ₹3,752 |
| Total Price | ₹1,28,795 |