All filters
The essence of love in a relationship always brings happiness which makes you strong and positive. This diamond pendant is a witness of love and blessings in the relation. This is time to bind in a special bond.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000555846 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹36,091(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹34,485 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹2,411 |
| Total Price | ₹82,761 |