All filters
The pattern of this self textured men's diamond ring has to portray modernity with the touch of the avenger. This band ring will go with all outfits which makes them classy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000172448 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹85,232(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,017 |
| Making Charge | ₹14,752 |
| GST (3%) | ₹3,571 |
| Total Price | ₹1,22,572 |