All filters
Since you are a star in someone's sky, flaunt this charming diamond pendant and become a part of the galaxy as this piece of art renders the same glow. This beautiful diamond pendant is studded with sparkling diamonds in an abstract pattern. The shining diamond in the middle and the three on either side will help you shine wherever you go. Avoid looking overhyped by pairing this pendant with a gorgeous saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000621752 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,410 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,478 |
| Total Price | ₹50,743 |