All filters
Since the right piece of jewellery can help any woman conquer the world, make sure you add these charming diamond studs with 0.15 carat diamonds encrusted in 18K gold to your jewellery collection. Inspired by the fire of an array of sparkling diamonds, these studs create a distinctly romantic sensibility through their design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659222 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹958 |
| Total Price | ₹32,868 |