All filters
An infinity relationship never is within boundaries. It has its own zone where they can portray the insane emotion. This diamond pendant with the craft of infinity love will give you the spark in a married relationship.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000547445 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.94 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹65,750(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,400 |
| Making Charge | ₹11,654 |
| GST (3%) | ₹3,085 |
| Total Price | ₹1,05,889 |