All filters
Feel like a princess with these ceremonious diamond earrings encrusted with 0.33 carat diamonds in 14K gold. An eye-catchy piece with a cluster of diamonds will prettify your look at the party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000587204 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹34,191(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,122 |
| Total Price | ₹72,845 |