All filters
Let the mystical allure of the night sky grace your finger with this 0.19 carat diamond ring crafted in 14K gold. The blue ceramic work and the vibrant blue stone make it an exquisite choice for women seeking a touch of celestial glamour in their accessories.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000677781 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Stone Weight | 1.78 carat
|
| Gold Value | ₹31,342(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,058 |
| Stone Value | ₹1,069 |
| Ceramic | ₹2,520 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹1,848 |
| Total Price | ₹63,443 |