All filters
This celestial diamond ring has been specially designed for contemporary women willing to make a style statement with their jewellery collection. The spherical patterns studded with diamonds are placed at fixed intervals to render it an appealing look and make it ideal for your next party. Even the little shiny beauties outlining this diamond ring will help you be in a dazzling state of mind.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000641272 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.61 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,913 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,744 |
| Total Price | ₹94,189 |