All filters
Add a touch of sparkle to your everyday look. This contemporary 0.15 carat geometric diamond heart pendant, crafted in 18K yellow gold, offers a unique and stylish appeal. The delicate diamond row adds glamour and versatility for any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000797943 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | G-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,805 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹898 |
| Total Price | ₹30,807 |