All filters
An elegant fusion of form and light, this gold and diamond ring radiates from every angle. Style it with clean silhouettes or tailored evening wear for effortless sophistication.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000816616 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | G-VVS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,080 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,627 |
| Total Price | ₹55,835 |