All filters
This 0.15 carat diamond mangalsutra is visually captivating with sleek and smooth lines crafted in 14K gold. The sleek gold chain with black beads makes it the perfect accessory for women who appreciate contemporary style with a touch of tradition.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000772041 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹35,141(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹1,737 |
| Total Price | ₹59,619 |