All filters
Taking inspiration from peacock motifs, this captivating diamond ring is crafted with an artistic pattern in 18K rose gold. This masterpiece encrusted with 0.44 carat diamonds is the ideal choice for women looking for a regal engagement ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000705412 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹79,468 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹3,344 |
| Total Price | ₹1,14,792 |