All filters
Since a beautiful piece of jewellery can add some spice to your regular life, add these captivating diamond drop earrings studded with 0.24 carat diamonds in 18K gold to your jewellery collection. The beauty of the two spherical patterns with different dimensions is enhanced with a few diamonds studded in a linear path.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662090 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,965 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,222 |
| Total Price | ₹41,942 |