All filters
Let your beauty become the purest feeling of your soul by pairing this alluring diamond ring with your evening gown. The fascinating appeal of this alluring diamond ring lies in the numerous little shiny beauties dominating its design. You will fall in love with the glow of this diamond ring in rose gold if you prefer finer things in life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000594171 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.6 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹73,056(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹59,019 |
| Making Charge | ₹12,816 |
| GST (3%) | ₹4,347 |
| Total Price | ₹1,49,238 |