All filters
With a streamlined and modern design, this captivating diamond ring has circular patterns of different dimensions which will help you create a style statement everywhere you go. The two circular patterns encrusted with diamonds in the middle are the focal points of this masterpiece. Enhance your feminine glow by pairing this delightful diamond ring with your chic saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642901 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹41,314 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,114 |
| Total Price | ₹72,556 |