All filters
This new-age diamond ring with 0.11 carat diamonds encrusted in 18K gold will amaze everyone with the subtle essence of black ceramic. Slide it down your finger and fall in love with the unconventional art and intricacy of fine jewels.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000677894 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,480 |
| Ceramic | ₹680 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,638 |
| Total Price | ₹56,232 |