All filters
Channel the steadfast spirit of Capricorn with this captivating pendant, where 0.024 carat diamonds gleam within a frame of 14K rose gold. The hexagon-shaped ceramic design, adorned with a horned goat motif, represents their unyielding drive and resilience, symbolizing a journey of dedication, ambition, and timeless success.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000733752 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.03 carat
|
| Gold Value | ₹7,598(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,112 |
| CERAMIC | ₹100 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹404 |
| Total Price | ₹13,839 |