All filters
Who doesn't want to be beautiful as a butterfly! Grab the essence of a beautiful butterfly by wearing this butterfly diamond men's ring on your finger. The self textured design on this ring enhances the charm and essence of this ring. Wear it at night out to flaunt your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417265 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.05 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹66,968(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,121 |
| Making Charge | ₹11,848 |
| GST (3%) | ₹3,089 |
| Total Price | ₹1,06,026 |