All filters
Realize how dazzling nature's creativity is by choosing these diamond studs encrusted with 0.11 carat diamonds in 18K gold. Amaze everyone with a glimpse of its beauty. These cute butterfly diamond studs will turn the limelight towards your child.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTT-D000151896 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.93 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹21,364(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹6,438 |
| GST (3%) | ₹1,107 |
| Total Price | ₹37,984 |