All filters
Butterflies are the nationwide birds that are not only beautiful also colorful inspirations for all. A gold diamond pendant with the essence of creativity and freedom. Adorn this pendant with all of your outfits that make you feel like a free bird.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546186 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.51 g
|
| Diamond Quality | GH-VVSVS |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹16,715(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,727 |
| Making Charge | ₹5,168 |
| GST (3%) | ₹1,039 |
| Total Price | ₹35,649 |