All filters
This stunning 0.09 carat diamond ring is designed in 14K gold and inspired by the alluring beauty of a flower bud. Add an artistic charm to your everyday look with this fashionable piece of jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000651462 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.9 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,560 |
| Making Charge | ₹3,323 |
| GST (3%) | ₹626 |
| Total Price | ₹21,472 |