All filters
These modern diamond studs showcase clusters arranged in a captivating four-petal shape. The striking combination of sparkling diamonds and warm gold ensures maximum shine. Makes for the perfect pair when you want to elevate your look with effortless sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000840695 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹12,088(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,203 |
| Making Charge | ₹4,835 |
| GST (3%) | ₹784 |
| Total Price | ₹26,910 |